Z Kopernikiem przez świat 2023 ETAP 1 -POCZTÓWKA

Szanowni Państwo,

19 lutego przypada 550. rocznica urodzin Wielkiego Astronoma, Polaka, Mikołaja Kopernika. Z tej okazji Jubilatowi należy … złożyć życzenia i wysłać pocztówkę urodzinową! A dla tak zasłużonej Osoby, pocztówki powinny być wysłane z całego świata!

Dlatego mamy dla Państwa zadanie: pocztówka do Mikołaja Kopernika. Pocztówkę należy, ozdobić pięknymi życzeniami i obrazkiem/plakatem i wysłać do nas, do Torunia (adres poniżej) do 19 lutego 2023 (tak, żeby na urodziny zdążyć!).

Z wybranych kart utworzymy album i wystawę. Część pokażemy także w naszych mediach społecznościowych.

Mamy nadzieję, że przyjdzie do nas przynajmniej 550 pocztówek!

Pocztówki z naszej szkoły wyśle p. R. Kozikowska

Mogą Państwo wysyłać nam także skany pod adres: pocztowkadokopernika@gmail.com

katka_kopernikPobierz

@ Copyright 2021 WspolnotaPolska I Stworzone w ramach atwi.pl

Z Kopernikiem przez świat

Szanowni Państwo

Rok 2023 jest wyjątkowy nie tylko dlatego, że w nim właśnie przypada rocznica narodzin i śmierci znanego całemu światu Polaka Mikołaja Kopernika. Legenda głosi, że w ostatnich dniach jego życia dotarło do niego wydane w marcu 1543 roku dzieło pt. „O obrotach ciał niebieskich”. To cezura w dziejach całego świata. Od tego momentu twórca przełomowej dla nowożytnej nauki teorii o budowie Układu Słonecznego zostaje zapamiętany jako ten, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Właśnie dlatego z kraju, w którym 480 lat temu rozpoczął się nowy bieg historii, przez cały rok 2023 Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” będzie promować tę postać, realizując międzynarodowy projekt, którego celem jest ożywianie i umacnianie pamięci o znamienitym Polaku, a tym samym wzmacnianie poczucia tożsamości kulturowej.
Projekt będzie realizowany w 32 krajach świata od stycznia do grudnia 2023 roku i połączy 75 000 osób (w tym dzieci i młodzież).
Współpracę na rzecz projektu zawiązano już z licznymi instytucjami naukowymi, samorządami lokalnymi, które zajmują się promocją postaci Mikołaja Kopernika oraz z mediami. Jesteśmy przekonani, że zaproszeni do działań współuczestnicy projektu są gwarancją wysokiego poziomy merytorycznego wszystkich wydarzeń oraz szerokiego zasięgu oddziaływania.

Projekt “Z Kopernikiem przez świat”
został objęty
Patronatem Honorowym