PHD – Polish Heritage Day, czyli piknik promujący polskość 29 kwiecień 2023

Po raz pierwszy Polska Sobotnia Szkoła w Lancaster organizuje POLISH HERITAGE DAY 🎉

Wydarzenie to odbędzie się na terenie szkoły przy Morecambe Bay Academy (Dallam Avenue Morecambe LA4 5BG).

Zapraszamy, zarówno Polaków, jak i inne nacje, uczniów lokalnych szkół z rodzinami, a także gości z bliska i daleka.

Wiele lokalnych biznesów będzie przez 4 godziny rozstawione ze swoimi stoiskami w sali sportowej. Na dworze będzie 🎤 muzyka na żywo, pokaz Ju-Jitsu brazylijskiego, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, do kupna wata cukrowa, lody lub pizza. Dla tych, którzy będą chcieli się poruszać, będzie zumba, konkursy sportowe, lub strzelanie goli do bramki ⚽️

Będą też spokojniejsze atrakcje jak robienia flagi polskiej, konkurs o sławnych polakach, zgadywanki z mapy Polski, foto ścianka z polskimi strojami ludowymi.

Będzie można kupić polską książkę, a nawet porozmawiać z jednym z autorów.

W sali sportowej będzie można kupić kawę z ciastkiem lub dla głodniejszych: bigos i kiełbaskę z grila, lub świeże wypieki z piekarni.

Będzie też można kupić folklorystyczne pamiątki lub biżuterię, zrobić sobie paznokcie, porozmawiać z ubezpieczycielem, itp.

Nasi uczniowie przeprowadzą też zbiórkę pieniążków na wycieczkę szkolną.

Już od kilku tygodni uczniowie przygotowują kartki urodzinowe, które będą sprzedawane -zalecam wziąć ze sobą kilka monet 😉

Będzie można odwiedzić planetarium. Jeden turnus potrwa 20min. Tu trzeba okazać bilet wstępu, ilość miejsc ograniczona. Bilet jest darmowy i można zarezerwować go w linku poniżej:

🙏🙏 Prosimy, także o zarezerwowanie darmowego biletu na event. Pozwoli to organizatorom zadecydować, gdzie dane atrakcje będą rozstawione, tak abyśmy wszyscy byli bezpieczni.

👀 My już nie możemy się doczekać, a Wy? 👀