Zebranie rodziców z panią dyrektor

W ostatni poniedziałek pani dyrektor starała się przedstawić wizję prac, zajęć oraz imprez, jakie zostaną wykonane w tym roku szkolnym. Spotkanie odbyło się online, więc każdy bez wychodzenia z domu mógł posłuchać i dowiedzieć się co u nas nowego.

Na początku wychowawcy klas przedstawili się i opowiedzieli, ile mają w tym roku uczniów w klasach.

W roku szkolnym 2022/23 kadrę tworzy 20 nauczycieli i 19 asystentów w 13 klasach, poczynając od 3 latków do A-level, w sumie 184 uczniów.

Cała kadra posiada dokument DBS – czyli pismo o niekaralności i możliwości pracy z dziećmi (wymagane w Anglii). Na początku każdego roku szkolnego Kadra Nauczycielska jest zobowiązana do zapoznania się z Safegardingiem szkoły i Child Protection Plan, aby być przygotowanym na możliwość wystąpienia wykorzystywania dziecka.

Co roku sprawdzamy, czy każdy w przeciągu ostatnich 3-lat odbywa kurs z safegarding. Najbliższy organizowany przez zrzeszającą nas, Polską Macierz szkolną będzie w grudniu.

Aby, wspomóc rozwój kadry szkoła wykupiła roczny dostęp do wszystkich kursów w platformie Klub Nauczyciela. Większość z kadry uczestniczyła już od września w cyklu spotkań przygotowanych dla asystentów klas.

Pani dyrektor wspomniała, o tym, by przypomnieć rodzicom, że wszyscy, którzy są związani w jakikolwiek sposób ze szkołą, są do czegoś zobowiązani.

Nauczyciele/Asystenci oprócz przygotowywania ciekawych zajęć, do kształcenia się i samorozwoju.

Uczniowie do systematycznego odrabiania lekcji, przynoszenie na każde zajęcia zeszytów, ćwiczeń, podręczników, piórnik -w pełni wyposażonych, ale także pierwszego śniadania ( o sklepiku później).

Ale, oczywiście największe obowiązki mają rodzice.

• Przyprowadzanie dzieci do szkoły wyznaczonymi drzwiami/wejściami na godzinę 10 rano.
  • Nie wolno pozostawianie dzieci w klasie, kiedy jeszcze nie ma nauczyciela lub asystenta.
  • Jeżeli mamy jakikolwiek sprawy w szkole i musimy do niej wejść, należy zrobić to tylko i wyłącznie przez wejście przy sekretariacie, ponieważ należy wpisać się na listę obecności w sekretariacie, a następnie przed wyjściem należy się z niej wypisać. JEST TO WYMÓG PRZECIWPOŻAROWY, abyśmy wiedzieli ile osób, w danym momencie jest w szkole.
  • Przypomnieć dzieciom o zakazie używania telefonów komórkowych podczas lekcji i przerw.
  • Został przypomniany obowiązek dyżuru szkolnego przez rodzica, zapisy można zgłaszać w sekretariacie.
  • Aby, wspomóc rozwój mowy ucznia po polsku zalecamy rozmawianie w szkole i domu po polsku.
  • Tak samo trzeba z dzieckiem czytać na głos książki: rodzic dziecku i dziecko rodzicowi, nawet jeśli mówimy o uczniach klas starszych, ponieważ mają oni problemy ze słowami, których nie używa się codziennie.

Aby wspomóc was w czytaniu, wyszliśmy naprzeciw organizując:

1. Na stronie szkoły co tydzień będzie się pojawiać kilka propozycji książek do wypożyczenia w zakładce BIBLIOTEKA. W ten sposób i państwo, a także i uczniowie będą mieli możliwość podjęcia decyzji już w domu co chcieliby przeczytać.
  2. RUSZYŁA WALIZKA Z KSIĄŻKAMI. Można o niej poczytać w Ogłoszeniach.

Pani dyrektor wspomniała także o Komitecie Rodzicielskim. Celem komitetu jest pomoc w wydarzeniach kulturalnych, pozyskiwanie funduszy na szkołę oraz jej promowanie. W tym roku w skład Komitetu wchodzą; Ł. Ostrowski, A. Mounsey, P. Leszczyński. W dalszym ciągu można się dołączyć, jeśli chcą państwo pomóc. Komitet zbiera się tylko podczas zajęć lekcyjnych i jest luźną formą pomocy. Członkowie Komitety są zapraszani na walne zgromadzenia szkoły na początku i końcu roku szkolnego.

Pani dyrektor wspomniała także o naszym sklepiku szkolnym. Jest, funkcjonuje i cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Uczulamy tylko, że w sklepiku znajdują się słodycze i często dzieci, zamiast kupić gofra czy hotdoga, wybierają je, a. potem są głodne, bo nie biorą ze sobą nic z domu. Radzimy, żeby sklepik szkolny był traktowany jako alternatywa, a kanapka była jednak zabrana z domu.

Wydarzenia kulturalne w PSS planowane w tym roku szkolnym:

• Mikołajki – 3/12, na jednej wyznaczonej godzinie lekcyjnej na holu, prosimy o strój mikołajkowy; (poszukujemy Mikołaja),
  • Jasełka – 10/12 o 12.00, bilety po 50 pensów od osoby do zakupienia w sekretariacie -musimy ograniczyć liczbę osób z powodów przeciwpożarowych, z tąd opłata z a bilet,
  • Jasełka odbędą się też w kościele w Morecambe 11/12 o 18.00 wstęp wolny,
  • zbiórka na WOŚP – 29/1, p. Marta Panasiuk i p. Justyna Adamska zbierają vouchery i dary na loterie,
  • Zabawa karnawałowa – 11/2,
  • Mam talent/Dzien Wiosny – 18/3,
  • Dzień Flagi, Dzień Konstytucji 3maja, w klasach indywidualnie,
  • Piknik szkolny promujący polskość 29/4 od 12-16.00 koordynator: p. Agnieszka Andrearczyk,
  • Dzien Mamy I Taty – 20/5,
  • Wycieczka szkolna – 17/6,
  • zakonczenie roku szkolnego – 1/7.

Na koniec został przedstawiony budżet szkoły na rok szkolny 2021/22 przez sekretarza szkoly p. Nniedzielską.

Dziękuję wszystkim przybyłym za poświęcony czas.