Recenzje i podsumowanie Jasełek 2022

10 Grudnia w szkole po zakupieniu małego bileciku… można było zobaczyć przedstawienie wystawione przez uczniów i kadrę naszej szkoły. Kolejnego dnia wystawiliśmy jeszcze raz przedstawienie w Polskiej Parafii po niedzielnej mszy św. w Morecambe.

Tak na dobrą sprawę, naszą próbą generalną był nasz pierwszy występ. Ciężko nam było wszystkich zgromadzić na próby, ponieważ chyba po raz pierwszy były zaangażowane różne klasy, a nie tylko jedna jak dotychczas, a także trochę osób z kadry 🙂

“Na jasełkach było fajnie!
Wszyscy śpiewali kolędy i aktorzy super występowali. Śmiesznie było, gdy używali telefonów:)
Najbardziej podobały nam się diabły i aniołki. Cała historia była fajnie przedstawiona.”

ALICJA K. LAT11, FILIP K. LAT 10

Siostra Krystyna stworzyła scenariusz i obsadziła główne role. Potem coraz więcej i więcej osób zaangażowało się w przygotowania. W zaciszu domowym powstawały projekty dekoracji i osoby które, mogą nam pomóc z dostarczeniem materiałów. Udało nam się włączyć nawet osoby niezwiązane już ze szkołą, ale chcące pomóc, a także kilkoro dziadków odprowadzających swoje pociechy do naszej szkoły.

Jasełka były śmieszne, a nauczyciele mieli fajne role.
To były moje pierwsze jasełka i bardzo mi się podobało.

KLARA A. lat 6

Nauczyciele młodszych klas przygotowywali kolędy ze swoimi klasami. Podkłady muzyczne, był mocno unowocześniony. Była nawet rockowa wersja jednej z kolęd. Co sprawiło, że kolędy, które przecież wszyscy znamy i chcemy by nasze dzieci je znały, nie odstawały od nowoczesnego scenariusza i nie spowalniały akcji na scenie.

“Jasełka były OK, to nie Hollywood, ale takie przedstawienia nigdy nie są perfekcyjne ( i całe szczęście, bo wiele by straciły!), za to jedyne w swoim rodzaju. I zawsze jest na co popatrzeć. Stremowany pasterz Maya budzi diabła Rokitę, to dla mnie najfajniejszy moment jasełek.
Diabły i anioły z telefonami w ręku, rozśmieszały mnie.
Aniołki i pasterze, co chwile zerkające na widownie w poszukiwaniu rodziców, by zobaczyć w ich oczach aprobatę. Pani Ela – aniołek jest najlepsza, jak dzwoni na 112 po posiłki z nieba…
Te jasełka były śmieszniejsze i lepsze od moich, kiedy występowałem kilka lat temu.”

KACPER A. lat 12

Do perfekcji na pewno potrzebowalibyśmy jeszcze kilku występów, ale myślę, że właśnie te WPADKI sprawiły aktorom i publiczności wiele radości. Rozmowom o Jasełkach nie było końca.

Każdy mały i duży aktor przechodził przez okres stresu. Niektórzy musieli przezwyciężyć samych siebie, żeby stanąć na scenie i wypowiedzieć nawet kilka linijek swojej kwestii przed tłumem obcych ludzi. (Ten, kto występował publicznie, na pewno wie o czym mówię.)

“Jasełka 2022 w Polskiej szkole były jedyne w swoim rodzaju. Bardzo mi się podobało.
Najbardziej jak nauczyciele występowali, było bardzo radośnie.”

MILENA P. Lat 14

Aby tego wszystkiego dokonać, wiele pracy musiało się wydarzyć jeszcze przed występem.

Spisanie scenariusza, przydzielenie ról, nauka tekstu (u młodszych aktorów jeszcze odpowiedzialność ciążyła na rodzicach, aby przypomnieć i przećwiczyć rolę), przygotować kostiumy, a potem jeszcze musisz odnaleźć się na scenie w tłumie aktorów…. kto po kim, kiedy wejść, wyjść, usiąść i gdzie stanąć itd.

Krótkie przedstawienie, nie oddaje tego, ile pracy wszyscy włożyli w ten występ… wiele osób zaoferowało też pomoc po przedstawieniu w sprzątaniu i przewożeniu rekwizytów.

“Myślę, że Jasełka w tym roku, były fajne i zabawne.
Najlepsza część dla mnie była, jak Lucyfer, wykopał małego diabełka z piekła, po tym jak wpadł w histerię.”

KARINA A. Lat12

W moim odczuciu to przedstawienie to wielki sukces. Widząc moje dziecko zestresowane przed występem, ale szczęśliwe po powrocie do domu z kolędami na ustach i z oczekiwaniem na kolejny występ.

Z recenzji wynika, że niektórzy bardzo wnikliwie oglądali przedstawienie.

Mam, więc małą zagadkę.

Gdzie został użyty ten rekwizyt w spektaklu??