ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23

10 września rozpoczęły się zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole w Lancaste z siedzibą w Morecambe.

Na korytarzach znów zawitał gwar i radosny śmiech. Wszyscy po wakacjach mieli dużo do opowiedzenia swoim koleżankom, kolegom, oraz nauczycielom. W wielu ❤serduszkach❤ zapanował też strach przed nieznanym… nowy nauczyciel, asystenci, często i nowi koledzy. Musimy pamiętać, że początki są trudne dla każdego i każdy w swoim tempie będzie przyzwyczajał się do tych zmian.

Wśród kadry nieduże, ale zmiany… pożegnaliśmy (mamy nadzieję, że nie na zawsze) niektórych nauczycieli. „Koło zatoczyło krąg” i do grona asystentów zgłosiła się nasza była uczennica. Wróciła też do nas siostra Krystyna — starsze dzieci na pewno ją pamiętają.

W tym roku zaprosiliśmy także i rodziców w formie dyżurów do szkoły. Mamy nadzieję, że oprócz pomocy przy organizacji życia szkolnego, będą mieli okazję zobaczyć gdzie i jak ich pociechy spędzają sobotnie przed popołudnie.

Wszystkich nowo przybyłych serdecznie witamy w naszych progach.

Mamy nadzieję, że każdy będzie tu czuł się radośnie i bezpiecznie.