Darmowe szkolenie także dla rodziców

Opis szkolenia

Dlaczego poczucie wartości jest takie ważne? Cytat: Kto ma szacunek do siebie, nie musi obawiać się innych, nosi kolczugę, której nikt nie przebije. Jak to się dzieje, że małe, radosne dzieci wyrastają na pełnych kompleksów dorosłych? Przecież każdy ma wartość, wszyscy rodzą się z taką samą. Niestety społeczeństwo nie pozwala nam jej poczuć! Po czym ludzie oceniają się nawzajem? A po czym powinni? Postaramy się zrozumieć, skąd bierze się nasza opinia o nas samych, na ile powinniśmy liczyć się ze zdaniem innych i co zrobić, by połączyć własną naturalną wrodzoną wartość z poczuciem wartości. To poczucie jest bezpodstawnie zaniżone u znakomitej większości osób.

Szkolenie poprowadzi dr Elżbieta Zubrzycka – magister psychologii (specjalizacja: psychologia kliniczna); doktor nauk humanistycznych. Wykładała na Akademii Medycznej w Gdańsku, a następnie zajmowała się pracą terapeutyczną w Poradni Nerwic dla Dzieci w Gdańsku. Ukończyła dwuletnie studium psychoterapii oraz liczne szkolenia w zakresie technik terapeutycznych, takich jak: terapia rodzin w podejściu systemowym, prowadzenie grup Balinta, NLP, hipnoza. Równolegle wykładała w Instytucie Psychologii U.G. (psychologię rodziny, wychowawczą, rozwojową, techniki terapeutyczne, psychosomatykę). Prowadziła badania naukowe w ramach projektów międzyresortowych.

Więcej informacji na stronie: https://odnswp.workadventure.pl/redirect/667e624fb37408ba37177b3807fafa63c5a8332a/

Kolejne szkolenia na innej platformie internetowej:

“5 kroków, aby odkleić dziecko od ekranu bez krzyku i płaczu”.
Poprowadzi je Joanna Limberger w środę, 12 października 2022, o godz. 10:00.

Oto czego się dowiesz:

Co możesz zrobić, aby bez kłótni oderwać dziecko od bajki lub gry?

Czy możesz spokojnie pójść z dzieckiem na zakupy lub zjeść obiad, nie dając mu telefonu do ręki?

Jak unikniesz zostawiania dziecka przed ekranem, gdy potrzebujesz chwili wolnego czasu?
Czy istnieje związek między grami elektronicznymi a brakiem cierpliwości u dzieci?
Środa, 12 października 2022,
godz. 10.00-12.00
Chcę zarezerwować miejsce na webinarze
 Co robić kiedy dziecko uważa, że wszystko mu się należy?
Kiedy my byliśmy mali, a mama mówiła “Nie!”, to znaczyło, że nie wolno i tyle.

Ale w dzisiejszych czasach, gdy dziecko zaczyna płakać, tarza się po podłodze albo patrzy błagającym wzrokiem, próbując dostać to, czego chce, wielu rodziców daje za wygraną. Zamiast “Nie!” dziecko słyszy “Może…”, a czasem nawet “Tak”.

Wielu rodziców daje się w ten sposób przekonać, bo sami byli w dzieciństwie karani i często podświadomie nie chce powtarzać tych samych surowych metod wychowawczych.

Mimo że intencje takich rodziców są dobre, to popadają oni w ekstremum, które na dłuższą metę jest dla dziecka niebezpieczne.

Dziecko, które wychowywane jest bez stałych zasad, może zacząć uważać, że wszystko mu się należy i może mieć przez to trudności w dostosowywaniu się do granic wyznaczanych np. w przedszkolu lub szkole czy do zasad obowiązujących podczas wizyty u krewnych.

Następnym razem, gdy pomyślisz, że jesteś złym rodzicem, bo mówisz dziecku “Wystarczy!”, pamiętaj, że zasady pomagają mu czuć się bezpiecznie.

Dzieci mają naturalną skłonność do testowania wyznaczonych im granic oraz dążenia do przyjemności. Nie wszystko jest jednak dla nich dobre i bezpieczne. Jeśli dorosły spokojnie i stanowczo mówi “Nie!” oraz trzyma się ustalonych zasad i granic, dziecko czuje wtedy, że jest przy takim dorosłym chronione i bezpieczne.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak ustanawiać zasady i wyznaczać granice tak, aby dziecko ich przestrzegało, weź udział w bezpłatnym webinarze pt.

Nie znaczy nie: jak ustalać zasady i wyznaczać granice”.

Webinar odbędzie się w czwartek, 13 października, w godz. 10:00–12:00.

Dołącz do seminarium na żywo, na którym dowiesz się:

➔ Jak nie ustępować, gdy dziecko prosi o jeszcze pół godziny oglądania bajek lub jeszcze jedną porcję lodów.
➔ Dlaczego “Pozwalam mu robić, co chce, bo go kocham” jest błędnym przekonaniem, które może wpłynąć na relacje dziecka z innymi.
➔ Dlaczego nie wystarczy powiedzieć dziecku “Nie wolno” i jak ustalać zasady, tak aby ich przestrzegało.
Czwartek, 13 października 2022,
godz. 10.00-12.00
Więcej informacji na stronie: Chcę zarezerwować miejsce na webinarze